banner_005
banner_004
banner_003

Całkowite emisje z użytkowania torfowisk w Polsce odwodnionych na cele rolnictwa, leśnictwa i wydobycia torfu są szacowane na 33.5 miliony ton (Mt) ekw. CO2 rocznie. Wartość tych emisji wyceniona w oparciu o aktualną na październik 2021 cenę pozwolenia na emisję CO2 na Europejskim rynku emisji wynosi 9,6 miliarda złotych rocznie.

Najwyższy czas, żebyśmy przestali podgrzewać atmosferę emisjami dwutlenku węgla z osuszonych torfowisk. Torfowiska muszą być mokre! Włącz się w ich namaczanie!

Iza kochała ludzi, kochała przyrodę, żyła z pasją, inspirowała i walczyła, żeby zostawić świat lepszym, niż go zastała. W niedzielę 25 kwietnia 2021 roku ze smutkiem pożegnaliśmy naszą przyjaciółkę i współpracowniczkę, orędowniczkę życia w zgodzie z naturą i obrończynię dzikiej przyrody, także mokradeł - Izę Mier-Jędrzejowicz. Iza miała 36 lat, zmarła po długich zmaganiach z chorobą. Bliscy Izy zaproponowali, by żałobnicy, zamiast przynosić kwiaty na pogrzeb, przekazali darowiznę na wsparcie naszych działań na rzecz ochrony przyrody mokradeł.

Aktualności