banner_001
banner_009
banner_005

Zabagniamy! ROCK NA BAGNIE i Centrum Ochrony Mokradeł grają razem dla ratowania torfowisk Podlasia

Już 30 czerwca w Goniądzu nad Biebrzą rozpocznie się XIII edycja festiwalu ROCK NA BAGNIE. W tym roku do grona partnerów dołącza stowarzyszenie Centrum Ochrony Mokradeł, by wspólnie z publicznością, muzykami i fanami rocka odtwarzać dzikie mokradła, co pomoże m.in. zapobiegać suszom i pożarom. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego zabagniania!

 

ROCK NA BAGNIE 2023

 

– Od 13 lat gramy na biebrzańskich bagnach, którym w tym roku znów grozi susza – mówi Jacek Żędzian, główny organizator festiwalu z Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego. – Jak trzy lata temu boimy się, że torfowiska są zbyt suche, by obronić się przed pożarami. Nie możemy bezczynnie na to patrzeć – deklaruje.

– Dlatego ZABAGNIAMY i zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji – apeluje Kotowski. – Uruchomiliśmy specjalną zrzutkę festiwalową, która ma pomóc w wykupach i przywracaniu wody i dzikiej bagiennej przyrody na osuszonych torfowiskach Podlasia, żeby oddać je ptakom, łosiom i bobrom, powstrzymać ocieplenie klimatu, chronić wodę, zapobiegać suszom i pożarom torfu. Bagna muszą być mokre!

– Musi nas być dużo, bo na nawodnienie czeka w Polsce ponad milion hektarów torfowisk. Na najhojniejszych darczyńców czeka z kolei specjalna nagroda – zachęca Jacek Żędzian. – W sobotę 1 lipca przed koncertami zaprosimy 20 osób na wycieczkę po biebrzańskich bagnach z przewodnikami z Centrum Ochrony Mokradeł. Szczegóły pod linkiem: https://zrzutka.pl/zabagniamy

 

Aktualności