banner_001
banner_008
banner_005

Drodzy Członkowie i Sympatycy Cmok oraz inni Przyjaciele Bagien,

Korzystając z okazji, jaką jest wydarzenie „Pakt dla Mokradeł” oraz 51. Rocznica podpisania Konwencji Ramsarskiej, postanowiliśmy uczcić również własną nierówną rocznicę. Otóż 21 lat temu, 2 lutego 2001, kilkunastoosobowa grupa młodych zapaleńców ochrony bagiennej przyrody spotkała się na Bagnie Całowanie by symbolicznie zaprotestować przeciw niszczeniu przyrody tego miejsca przez eksploatację torfu pod pretekstem budowy stawów rybnych. To wtedy powstał pomysł powołania organizacji o roboczym skrócie CMok, parafrazującym nazwę torfowiska, a rozwiniętym jako Chrońmy Mokradła. Stowarzyszenie o takiej nazwie zostało zawiązane jeszcze w tym samym roku, w kwietniu 2002 roku zostało formalnie zarejestrowane w KRS, a parę lat później przemianowane na Centrum Ochrony Mokradeł. Uznaliśmy, że 21 lat to znakomity jubileusz do świętowania. Dlatego zapraszamy wszystkie osoby, które podzielają naszą pasję do mokradeł, na huczną imprezę w klubie Riviera Remont, która odbędzie się zaraz po niedzielnych obchodach Dnia Mokradeł, czyli 5 lutego od godziny 18.30 do północy.

 

Będzie to przestrzeń do spotkania i pogadania o mokradłach, ale też potańczenia, pośpiewania i kto wie co jeszcze. Na wydarzeniu czekać będzie na Was bagienna playlista, nadbużański ambient, a do tego zagrają Mulasa Boys chłopcy z bagien, Mrówkojad & DJ C, oraz duet DJ-ski KWAŚNY AGAR.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale wejściówki dostępne będą podczas innych aktywności w ramach Paktu dla Mokradeł 4 i 5 lutego. Jeśli nie będziecie na wydarzeniach Paktu, a chcecie przyjść na imprezę – prosimy o kontakt na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. to przekażemy Wam wirtualną wejściówkę.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rozkład:
18:30-19:30 - Bagienna Playlista
19:30 – 20:00 - projekcja mokradłowego ambientu
20:00- 20:45 - Mrówkojad i DJ C
20:45 - 21:45 - Mulasa Boys
22:00 - 22:30 - niespodzianka
22:30 - DJ set KWAŚNY AGAR
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

oczko


Bagienna playlista – to eklektyczny miks przebojów nawiązujących do mokradeł wyszperanych z pamięci CMokowych weteranów.

Mokradłowy ambient - to eksperyment wizualny będący efektem artystycznych poszukiwań na Polesiu, w ramach prowadzonego przez Cmok projektu Pamiętajmy o Mokradłach. Zanurzymy się w nadbużańskie rozlewiska i popłyniemy w dźwiękach kumaków. Materiał został nagrany przez Olgę Roszkowską, a zmontowany przez Magdalenę Siemaszko i Aleksandra Janasa.

Mrówkojad – biolog, edukator przyrodniczy, a hobbistycznie i raper z podziemia podziemia. Choć napisał w życiu kilka zwrotek, to zajmuje się głównie improwizacją słowną pod bity. Tematycznie pływa szeroko, zahacza o to co akurat wpadnie do głowy, od konieczności walki o lepsze jutro, przez uwielbienie wrażliwości, po wartość poruszania kostką w rytm muzyki. Na scenie towarzyszy mu nieodłącznie ostatnimi czasy DJ C, wzmacniając spektakl swą głosową struną i dźwięków selekcją.

Mulasa Boys chłopcy z bagien - około roku 2012 z nadwiślańskich bagien wyłonili się Mulasa Boys. Z tradycyjnych bluesowych dźwięków mokradeł delty Missisipi i nadwiślańskich szuwarowo-bagiennych stworzyli rodzimą odmianę muzyki, posiłkując się także saharyjskim transowym bluesem z domieszką żaru piaszczystych wiślanych łach i plaż. W poszukiwaniu odpowiedniej nazwy „z bagien”, natrafili na słowo „Mulasa”, jednak okazało się, że w narzeczu ludu z dalekich wysp, oznacza ono nie bagno, lecz przyimek „z”. Pomyśleli, że nie ma co czepiać się szczegółów i ku uciesze ogółu Mulasa stała się bytem narodzonym :) Pierwsze dźwięki popłynęły z wieży VIS na warszawskiej Woli, w której mieszkał jeden z bagiennych chłopaków. Przez 10 lat istnienia występowali wielokrotnie na imprezach, eventach i festiwalach, gdzie wzbudzali ogólne zadowolenie i radość, płynącą z niczym nieskrępowanej i niepowtarzalnej w charakterze i formie muzyki. Mulasa Boys chłopcy z bagien to: Mateusz „Matejko” Czarnecki (git., voc.), Michał „Gruby” Chęć (git., voc.), Paweł „Żuk” Żukowski (g.b.), Piotr „Hryc” Hrycyk (dr., bęben), Maciek „Guzu” Guzowski (harmonica), Aidan Hoyle (sax., voc.).

KWAŚNY AGAR czyli NANA x MERHABA - eksperymentalny duet DJski będący efektem spotkania. Bo czasem jest tak, że się myśli, że nie ma drugiego człowieka, co go równie rwie do bośniackiego ska przeplatanego syryjskim disco, tureckimi szlagierami, brytyjskim gothic-rockiem i białoruskim post-punkiem. A potem w jakiejś górskiej chacie pojawia się drugi człowiek, co nie dość, że to wszystko zna, to jeszcze czasem rozumie o co tam chodzi. No i dokłada jeszcze cały kalejdoskop grzejących serca i kończyny dźwięków. Na 5 lutego ta dwójka planuje niezłą muzyczną podróż. I to taką raczej autostopem niż samolotem.

 

Aktualności