banner_006
banner_007
banner_001

Centrum Ochrony Mokradeł i Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na obchody Światowego Dnia Mokradeł 2024. Tegorocznym obchodom patronuje hasło  "Ludzie i Mokradła: splecione losy".

 

fot.JanKucharzyk 

 

Spotkanie z wykładami i warsztatami odbędzie się na Wydziale Biologii UW (ul. Miecznikowa 1 w Warszawie) w sobotę 3 lutego, w godzinach 10.00 do 17.00. 

Gośćmi wydarzenia będą ludzie, których losy nierozłącznie splecione są z mokradłami - zarówno nestorzy jak i najmłodsi pasjonaci. Będziemy gościć Braci Kłosowskich (Stanisława, Grzegorza i Tomasza), którzy niedawno obchodzili 50-lecie pracy naukowo-artystycznej na Bagnach Biebrzańskich. W wydarzeniu weżmie też udział Grupa Brzozaki - grupa dzieci, zaangażowanych w ochronę małej rzeki na Pomorzu, które zaprezentują film o swojej rzece. 

W trakcie przerwy w wykładach i rozmowach zapraszamy na Bazar Ideii Bagiennych - zapraszamy już teraz wszystkich chętnych do wystawienia swojego stanowiska o zgłaszanie sie przez formularz

W trakcie przerwy odbędą się również warsztaty z wyplatania z wikliny w formie ozdobnych tacek lub wiszących ozdób, prowadzone przez Stowarzyszenie Serfenta. Warsztaty trwają 2 godziny. Liczba miejsc jest ograniczona. Chętnych do udziału prosimy o zgłaszanie się przez formularz. EDIT: Zapisy na warsztaty zostały zamknięte. Osoby przyjęte na warsztaty poinformujemy mailem. 

Podczas wydarzenia planowane są warsztaty i zajęcia dla dzieci. 

Szczegółowy program spotkania podany zostanie w styczniu.

 

W niedzielę 4 lutego odbędzie się wycieczka w okolicach Warszawy, miejsce wycieczki zostanie podane w późniejszym terminie, dojazd będzie możliwy komunikacja miejską. 

 

Udział w całym wydarzeniu jest bezpłatny.

 

 DSC07744

 

W sam Światowy Dzień Mokradeł, 2 lutego 2024, odbędą się dwie debaty dotyczące ochrony mokradeł:

  • regionalna, związana z Polesiem Lubelskim - na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, organizowana przez Instytut Nauk o Ziemi i Środowisku oraz Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych, pod patronatem m.in. Centrum Ochrony Mokradeł; 
  • ogólnopolska - organizowana przez Centrum Ochrony Mokradeł w Warszawie z udziałem wysokich urzędników państwowych. 

Więcej informacji na temat debat zostanie podane w styczniu. 

 

Organizację sobotnio-niedzielnych obchodów Światowego Dnia Mokradeł wspierają:

   Żywiec Zdrój logo      CUMULUS Logo

 

Aktualności