banner_003
banner_009
banner_004

Jak co roku, Centrum Ochrony Mokradeł i Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na obchody Światowego Dnia Mokradeł. Bliższe informacje i aktualności dotyczące wydarzenia znajdują się na stronie: pakt.bagna.pl

Ramowy program: 

Sobota 4 lutego 2023: piesza wycieczka po zimowych bagnach Puszczy Kampinoskiej - prowadzenie REC Polska i CMok

Niedziela 5 lutego 2023: otwarty Dzień Mokradeł: zaproszone wykłady, Bazar Idei Bagiennych, pokazy filmów, wydarzenia artystyczne. Temat wiodący WWD 2023 to odtwarzanie (restytucja) mokradeł. Zapraszamy wszystkich, którym bliska jest idea restytucji ekosystemów, którzy chcą się podzielić swoimi doświadczeniami w tym względzie, pragną zaangażować się w "mokrą robotę" odtwarzania mokradeł, albo po prostu poszerzyć swoją wiedzę na ten temat. Wieczorem planowana jest integracja w wybranym warszawskim klubie.

Poniedziałek 6 lutego - wtorek 7 lutego 2023: konferencja naukowa i warsztaty na temat strategii ochrony i restytucji mokradeł. Zapraszamy naukowców (zarówno przyrodników, jak i inżynierów, humanistów, czy specjalistów od zagadnień społecznych), a także pracowników administracji publicznej, instytucji i organizacji zaangażowanych w gospodarowanie mokradłami oraz firm zainteresowanych realizacją działań kompensacyjnych na obszarach wodno-błotnych lub innymi formami wsparcia ich ochrony. Planowane są wykłady, dyskusje plenarne oraz równoległe sesje tematyczne i warsztatowe. Prosimy o kontakt chętnych do zorganizowania specjalnych sesji.

Aktualności